Schedule:

South Africa vs Afghanistan

De Beers Diamond Oval, Kimberley – January 17, 1:30 pm (IST)

Bangladesh vs Zimbabwe

JB Marks Oval, Potchefstroom – January 18, 1:30 pm

New Zealand vs Japan

Absa Puk Oval, Potchefstroom – January 18, 1:30 pm

UAE vs Canada

Manguang Oval, Bloemfontein – January 18, 1:30 pm

Australia vs West Indies

De Beers Diamond Oval, Kimberley – January 18, 1:30 pm

Pakistan vs Scotland

Absa Puk Oval, Potchefstroom – January 19, 1:30 pm

India vs Sri Lanka

Manguang Oval, Bloemfontein – January 19, 1:30 pm

England vs West Indies

De Beers Diamond Oval, Kimberley – January 20, 1:30 pm

Australia vs Nigeria

Country Club B Field, Kimberley – January 20, 1:30 pm

Bangladesh vs Scotland

Witrand Oval, Potchefstroom – January 21, 1:30 pm

India vs Japan

Manguang Oval, Bloemfontein – January 21, 1:30 pm

South Africa vs Canada

JB Marks Oval, Potchefstroom – January 22, 1:30 pm

Afghanistan vs UAE

Absa Puk Oval, Potchefstroom – January 22, 1:30 pm

Pakistan vs Zimbabwe

Witrand Oval, Potchefstroom – January 22, 1:30 pm

New Zealand vs Sri Lanka

Manguang Oval, Bloemfontein – January 22, 1:30 pm

Australia vs England

De Beers Diamond Oval, Kimberley – January 23, 1:30 pm

West Indies vs Nigeria

Country Club B Field, Kimberley – January 23, 1:30 pm

Pakistan vs Bangladesh

JB Marks Oval, Potchefstroom – January 24, 1:30 pm

Afghanistan vs Canada

Ibbies Oval, Potchefstroom – January 24, 1:30 pm

India vs New Zealand

Manguang Oval, Bloemfontein – January 24, 1:30 pm

Sri Lanka vs Japan

Absa Puk Oval, Potchefstroom – January 25, 1:30 pm

Zimbabwe vs Scotland

Witrand Oval, Potchefstroom – January 25, 1:30 pm

South Africa vs UAE

Manguang Oval, Bloemfontein – January 25, 1:30 pm

England vs Nigeria

De Beers Diamond Oval, Kimberley – January 25, 1:30 pm

Quarter Final 1

JB Marks Oval, Potchefstroom – January 28, 1:30 pm

Quarter Final 2

Willowmoore Park, Benoni – January 29, 1:30 pm

Quarter Final 3

JB Marks Oval, Potchefstroom – January 30, 1:30 pm

Quarter Final 4

Willowmoore Park, Benoni – January 31, 1:30 pm

Semi Final 1

JB Marks Oval, Potchefstroom – February 04, 1:30 pm

Semi Final 2

JB Marks Oval, Potchefstroom – February 06, 1:30 pm

Final

JB Marks Oval, Potchefstroom – February 10, 1:30 pm



Source link